Igor Rudawski: ”Chciałbym podziękować chłopakom za wolę walki, zaangażowanie i, że pomimo wielu przeciwności dali z siebie maksimum.”

Miniony rok był specyficzny a zarazem trudny dla wszystkich. Jak rok 2020 podsumowałby Prezes?

Miniony rok dla Obry jak i reszty sportu był bardzo trudny. W marcu okazało się, że rozgrywki nie zostaną dokończone i na szybko musieliśmy pomóc naszym dwóm zawodnikom wrócić do Japonii. W lecie wystartował nowy sezon z powiększoną czwartą ligą, jednak cały czas żyliśmy w strachu, że w połowie rundy może znów nastąpić zawieszenie rozgrywek, ponieważ pandemia przybierała na sile. Baliśmy się jak zareagują sponsorzy, bo lockdown uderzał przede wszystkim w firmy. W tym miejscu pragnę podziękować naszym sponsorom, którzy wspierali nas w tym trudnym okresie.

Dziesiąte miejsce po rundzie jesiennej to duże rozczarowanie? Czy taki scenariusz był wkalkulowany?

Wiadomo, że jako prezes Klubu i człowiek, który ma Obrę w sercu zawsze chciałem najpierw jako zawodnik a teraz jako Prezes walczyć o jak najwyższe cele. Przed sezonem rozmawialiśmy z kolegami z Zarządu i dziesiątą lokatę uważaliśmy, za dobrą, jednak po dobrej końcówce rudny i dobrej grze chłopaków każdy marzył, aby awansować do grupy mistrzowskiej. Z tego miejsca chciałbym podziękować chłopakom za wolę walki, zaangażowanie i, że pomimo wielu przeciwności dali z siebie maksimum.

Jaki jest cel na zbliżającą się rundę wiosenną?

Tutaj nie powiem nic odkrywczego, że celem numer jeden jest bezpieczne utrzymanie się w czwartej lidze.

Obra Kościan to nie tylko pierwsza drużyna, ale także Akademia, w której na co dzień trenuje bardzo dużo zawodników. Jakie plany i cele względem akademii?

Tak od roku w Obrze działa Akademia. Najważniejszym założeniem jest dostarczanie jak największej liczby zawodników do pierwszego zespołu. Wiem, że w tych rocznikach najmłodszych głównie chodzi o zabawę oraz rozwój zawodników, jednak od wieku trampkarza nasza Akademia powinna już kłaść nacisk na wynik i kształtować ich charaktery. Nawet jeżeli nie zostaną piłkarzami to charakter wypracowany od młodego wieku pomoże im w życiu codziennym. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim trenerom za wykonaną pracę w 2020 roku, ale także rodzicom, którzy zawsze nas wspierają i wspierają też swoje dzieci.

Czego można życzyć Obrze na nadchodzący rok 2021?

Chciałbym jeszcze podziękować moim kolegom z Zarządu, którzy wykonują naprawdę dużo pracy, której gdzieś z boku nie widać, a jest ona bezcenna. Czego można życzyć Obrze? Na pewno, żeby ten rok był już bardziej normalny i utrzymania w czwartej lidze w pierwszej połowie roku. Na pewno też czegoś o czym marzyłem jako zawodnik a teraz jako Prezes, czyli wygrania czwartej ligi i spojrzeniu ku trzeciej lidze. Jeżeli pandemia nie pokrzyżuje planów i nie sprawi problemów u naszych sponsorów to w sezonie 2021/22 możemy być świadkami czegoś fajnego co pozwoli nam spojrzeć w górną stronę tabeli. Już teraz powoli zaczynamy budować nowy projekt wraz z firmą Magik Piotra Domagały oraz resztą naszych sponsorów. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się zbudować silną Obrę Kościan. Państwu życzę przede wszystkim zdrowia oraz realizacji swoich planów w Nowym 2021 roku.