Obra Pro – pilotażowy program treningowy

Startuje Obra PRO projekt skierowany do zawodników Akademii Obry Kościan z roczników 2005-2008. Wyselekcjonowani zawodnicy w ramach dodatkowych zajęć treningowych będą doskonalić swoje umiejętności techniczno – taktyczne, a także rozwijać zdolności motoryczne.

Projekt przewiduje również progres w sferze mentalnej. Trenerem głównym prowadzącym zajęcia będzie drugi Trener pierwszego zespołu seniorów Wojciech Janicki, mający bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą w największych wielkopolskich Akademiach na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. 
W zajęciach treningowych pomagać będą trenerzy pracujący na co dzień w grupach młodzieżowych Obry Kościan. 


Głównym celem projektu będzie przygotowanie oraz w perspektywie czasu wprowadzenie jak największej ilości wychowanków w struktury pierwszego zespołu. Podczas zajęć będziemy monitorować wyróżniających się zawodników z grup młodzieżowych, którzy poza podnoszeniem swoich umiejętności piłkarskich zapewne pogłębią swoją wiedzę w temacie odpowiednich nawyków żywieniowych czy profilaktyki w zakresie prewencji urazów – mówi Trener Wojciech Janicki.

Zależało nam na tym, żeby wyselekcjonować najbardziej utalentowanych graczy z Akademii Obry Kościan i zaprosić ich na dodatkowe treningi. W całym procesie szkoleniowym przejście z piłki juniorskiej do seniorskiej jest największym problemem. Robimy jednak wszystko, żeby pomóc chłopakom postawić ten ważny krok podkreśla Igor Rudawski Prezes Obry.


Grupa jest rotacyjna i otwarta dla wszystkich ambitnych wychowanków chcących spełnić swoje marzenie o grze w pierwszej drużynie.


Jest to pilotażowy cykl treningów, który w przypadku powodzenia rozszerzony zostanie o kolejne roczniki trenujące w Akademii Obry Kościan.


Projekt poza zajęciami treningowymi na boisku zakłada analizy video oraz spotkania z dietetykiem i fizjoterapeutą. Sponsorem strategicznym projektu została firma MAGIK Pana Piotra Domagały.