Krzysztof Knychała: słaba końcówka rozmyła pozytywny obraz rundy

O minionej rundzie jesiennej, zbliżającym się okresie przygotowawczym, zmianach kadrowych oraz celach na rundę wiosenną porozmawialiśmy z trenerem Obry Kościan Krzysztofem Knychałą.

 

Jak ocenia trener rundę jesienną? Długo Obrzanka utrzymywała się w czołówce ligi, ale słabsza końcówka zmazała pozytywny obraz rundy?

Runda układała się bardzo dobrze. Przez większość sezonu byliśmy czołowym zespołem, jednak końcówka rundy wymknęła się nam spod kontroli. Straciliśmy i miejsce, i punkty w dwóch ostatnich meczach. Można powiedzieć, że dopadł nas kryzys i nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Ta końcówka całkowicie zmazała pozytywny odbiór rundy jesiennej. Nie udało nam się pozostać w czołówce i spadliśmy w tabeli na ósme miejsce. Niemniej jednak trzeba uznać, że wynik jaki udało nam się osiągnąć jest dobry, ale ta końcówka odbija się trochę negatywnie na odbiorze.

Kiedy Obra Kościan rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej? I jaki jest plan przygotowań?

Startujemy od 10 stycznia. Mamy w planach treningi na własnych obiektach. Korzystać będziemy z boiska, orlika oraz hali. Chcemy dość mocno ruszyć, ponieważ w początkowej fazie planujemy trenować codziennie. Wraz z upływem czasu będziemy zmniejszać intensywność a w ostatniej fazie przygotowań nacisk położymy na dynamikę oraz świeżość. Zaplanowane mamy sześć meczów kontrolnych wszystkie odbędą się poza Kościanem na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Uważam, że jest to wystarczająca ilość gier, aby każdy z zawodników otrzymał swoją szansę na pokazanie się z jak najlepszej strony.

Jakich ruchów kadrowych możemy spodziewać się podczas zimowej przerwy?

Najważniejsze dla nas jest utrzymanie tych zawodników, którzy grali w rundzie jesiennej. W okresie zimowym zawsze trudniej jest pozyskiwać nowych zawodników, ponieważ gracze związani są ze swoimi klubami. Bardzo prawdopodobny jest powrót do treningów Jakuba Jandy. Formacja defensywna wymaga uzupełnienia i tutaj Kuba na pewno się przyda, jeżeli będzie zdrowy. W końcówce rundy widać było oznaki zmęczenia oraz braku możliwości zmiany gry defensywnej więc tutaj będziemy chcieli wnieść trochę świeżej krwi.

Jakie cele stawiane są przed drużyną na rundę wiosenną?

Zdecydowanie mamy cel nakreślony w lipcu. Pierwsza szóstka i to dalej będziemy realizować. Po rundzie jesiennej jesteśmy na ósmej pozycji więc strata jest dość mała i za wszelką cenę będziemy chcieli zrealizować cel jaki został przed nami postawiony przed startem obecnego sezonu. Wierzę, że na koniec sezonu zrealizujemy cel jaki postawiony został przed startem obecnych rozgrywek.