Sparing: Nielba Wągrowiec – Obra Kościan 4-0

Obra Kościan w minioną sobotę rozegrała przedostatni mecz kontrolny podczas zimowego okresu przygotowawczego do rundy wiosennej Artbud IV ligi.

Rywalem Obrzanki była Nielba Wągrowiec, która również występuje w IV lidze i po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce.

Kościański szkoleniowiec podczas sobotniego meczu nie mógł skorzystać z Piotra Sznabla oraz Huberta Przybylskiego.

Spotkanie rozgrywane było w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Jeszcze rano nie było wiadomo, czy mecz dojdzie do skutku przez silnie wiejący wiatr.

Od początku meczu przewagę mieli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Jako pierwsi sytuacje do zdobycia bramki stworzyli sobie jednak zawodnicy z Kościana. W polu karnym dobrze odnalazł się Maciej Sanocki, ale arbiter główny odgwizdał pozycję spaloną.

Nielba na prowadzenie wyszła za sprawą bramki Rafała Leśniewskiego, który wykorzystał idealne podanie z bocznej strefy boiska.

Gracze z Wągrowca swoje prowadzenie podwyższyli w końcówce pierwszej części meczu. Szymona Limana precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Gruszka.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i na przerwę to gospodarze schodzili w lepszych nastrojach.

Na drugą połowę Krzysztof Knychała desygnował zupełnie inną jedenastkę. Na placu gry pozostało zaledwie trzech graczy, który rozpoczęli spotkanie od pierwszej minuty.

Obraz gry uległ minimalnej zmianie. Obrzanka zaczęła lepiej prezentować się w środkowej strefie boiska, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Krzysztof Tomczak, jednak futbolówka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Zawodnicy Nielby groźnie kontratakowali i po takich akcjach zdobyli dwie kolejne bramki. Ostatecznie Obra Kościan doznała drugiej porażki podczas okresu przygotowawczego.

Za tydzień podopieczni Krzysztofa Knychały rozegrają ostatni mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem Obry będzie Orla Wąsosz. Mecz rozegrany zostanie w Gostyniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

 

Pierwszy mecz kontrolny rozegrała również druga drużyna, która przygotowuje się do rundy rewanżowej B klasy. Rezerwy Obrzanki pokonały na boisku w Racocie Helios Bucz 3-1. Bramki dla kościańskiej drużyny zdobyli Łukasz Kamiński, Patryk Walkowiak oraz Kacper Czuba.