Sparing: Warta Śrem – Obra Kościan 2-2

Obra Kościan dwunastego lutego rozegrała czwarty mecz kontrolny podczas zimowego okresu przygotowawczego do rundy wiosennej Artbud IV ligi. Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Knychały na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Śremie mierzyli się z miejscową Wartą, która na co dzień występuje w piątej lidze.

Kościański szkoleniowiec tego dnia nie mógł skorzystać z kilku podstawowych graczy. W Śremie zabrakło Szymona Limana, Eryka Skrzypczaka oraz Jakuba Borowiaka.

Początek spotkania to lekka przewaga gospodarzy. Warta dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała groźne sytuacje pod bramką Huberta Przybylskiego. Gospodarze, jednak nie potrafili wykończyć akcji skutecznym uderzeniem i futbolówka albo mijała bramkę bądź dobrymi interwencjami popisywał się Hubert Przybylski.

Warta Śrem przeważała na boisku, ale to Obrzanka jako pierwsza wyszła tego dnia na prowadzenie. Uderzenie Jakuba Seiferta zdołał odbić bramkarz Warty, ale wobec dobitki Krzysztofa Tomczaka był bezradny.

Do końca pierwszej połowy wynik meczu nie uległ już zmianie i w lepszych nastrojach po pierwszych trzech kwadransach byli zawodnicy z Kościana.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Obra zaczęła dominować, jednak nie przekładało się to na okazje bramkowe.

Gdy wydawało się, że podopieczni Krzysztofa Knychały kontrolują przebieg meczu gospodarze doprowadzili do wyrównania. Błąd popełnił Hubert Przybylski i mięliśmy wynik remisowy.

Kilka minut później Warta Śrem objęła prowadzenie. Arbiter główny podjął niezrozumiałą decyzję nie odgwizdując przewinienia na kościańskim graczu i gospodarze w sytuacji sam na sam pokonali golkipera Obrzanki.

Po stracie bramki zawodnicy z Kościana ruszyli do odrabiania strat. Ta sztuka udała się w ostatniej akcji meczu. Na uderzenie z dystansu zdecydował się zawodnik testowany i umieścił piłkę w bramce Warty. Chwilę później sędzia zakończył sobotnie spotkanie.

Kolejny mecz kontrolny Obrzanka rozegra już w najbliższą sobotę. Rywalem drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Knychałę będzie Nielba Wągrowiec. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wągrowcu. Początek zaplanowano na godzinę 14.00.