Sparing: Syrena Zbąszynek – Obra Kościan 1-4

Obra Kościan czwartego lutego rozegrała pierwszy mecz kontrolny podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej Artbud IV ligi. Rywalem drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Knychałę była Syrena Zbąszynek lider IV ligi grupy lubuskiej.

Kościański szkoleniowiec podczas pierwszego sparingu nie mógł skorzystać z usług Mateusza Adamskiego, Eryka Skrzypczaka, Macieja Przewłockiego, Mariusza Józefiaka.

Od początku meczu widać było lekką przewagę graczy z Kościana. Pierwsza bramka padła już w piątej minucie meczu. Podanie od Kacpra Borowiaka idealnie wykorzystał Patryk Łakomy i umieścił piłkę w bramce.

Kolejne minuty pierwszej połowy to gra głównie w środkowej części boiska. Swoje okazje do zdobycia bramki mieli zarówno gracze z Kościana jak i Zbąszynka.

Gospodarze najlepszą okazję do wyrównania mieli w dwudziestej minucie, ale piłkę zmierzającą do bramki wybił Kacper Czuba ratując swoją drużynę przed stratą bramki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i do szatni w lepszych nastrojach schodzili zawodnicy Obrzanki.

W przerwie Krzysztof Knychała zdecydował się na kilka zmian i dał szansę na pokazanie swoich umiejętności kolejnej grupie zawodników.

Druga część meczu rozpoczęła się od zdobycia bramki przez Syrenę. Kościańskiego golkipera pokonał pewnym uderzeniem gracz ze Zbąszynka.

Strata bramki podziałała motywująco na graczy Obry, którzy szybko ruszyli do ataków.

Obrzankę na prowadzenie pewnym uderzeniem wyprowadził Tomasz Marcinkowski.

Kilka minut później prowadzenie drużyny z Kościana podwyższył Szymon Słoma.

Bliski zdobycia bramki był również Kacper Borowiak, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła bramkę Syreny.

Wynik spotkania bardzo ładnym uderzeniem z dystansu ustalił Jakub Płotkowiak.

Ostatecznie mecz zakończył się okazałym zwycięstwem Obrzanki co na pewno bardzo cieszy. Sobotni mecz był również pierwszym kontaktem graczy Obry z dużym boiskiem, ponieważ dotychczasowe treningi odbywają się głównie na orliku.

Podczas meczu z Syreną Zbąszynek wystąpiło trzech zawodników testowanych.

Kolejne spotkanie Obrzanka rozegra 11 lutego. Rywalem kościańskiej drużyny będzie Kotwica Kórnik. Mecz rozegrany zostanie w Poznaniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Początek zaplanowano na godzinę 10.00.